Mūsu kaķēni jau kopš pirmās dzimšanas dienas atrodas mūsu tuvumā un  uzraudzībā, lai mēs vienmēr varētu būtu droši, ka kaķu bērnudārzā viss ir kārtībā un gan kaķu mamma, gan mazie kaķu bērni jūtas labi. 

Laikā, kad kaķēni jau ir apmēram 1 mēnesi  veci un sāk interesēties par ārpasauli un rāpties ārā no ligzdas, ar tiem ir jāpavada kopā daudz laika, jāspēlējas, jāglauda, jo fizisks kontakts ar cilvēkiem šai laikā spēlē ļoti lielu lomu un ir ļoti svarīgs, lai mazie kaķēni dienās izaugtu par mīļiem, drošiem, pilnībā socializētiem un draudzīgiem kaķiem, kas labprāt uzturas cilvēka sabiedrībā. Kaķa raksturu veido gan iedzimtība t.i. kādi pēc rakstura ir kaķēnu vecāki, gan arī audzināšana, tāpēc mazo kaķēnu socializācija ir ļoti svarīga.

Kaķu mamma māca kaķēniem būtiskās iemaņas – gan izmantot tualetes kastīti, gan asināt nagus; ar brāļiem un māsām tie mācās spēlēties, medīt cits citu,  un arī darīt nedarbus(jāsaka gan, ka mazie briti ir priekšzīmīgi bērndārznieki – aizkarus neplēš un pa puķupodiem nerakājas :). Bet saimnieka uzdevums ir palīdzēt tiem apgūt gastronomiskās iemaņas, pamazām piedāvājot kaķēniem kaut ko no pieaugušo kaķu ēdienkartes - kādu gardu konservu, svaigu gaļiņu, vēlāk jau arī sauso barību, un citus labumus.

Laiks, ko kaķēni pavada ar mammu un saviem brāļiem un māsām ir svarīgs viņu iemaņu attīstīšanā un savstarpējo sociālo kontaktu izveidē, tāpēc mazuļu atšķiršana pārāk agrā vecumā ir ļoti nevēlama. Mazuļi drīkst pamest vecāku mājas un doties pie jauniem saimniekiem pēc 10 nedēļu vecuma sasniegšanas, kad tie jau ir pilnībā spējīgi dzīvot patstāvīgi, un mammas, brāļu un māsu kompānija tiem vairs nav nepieciešama.

Katram kaķim ir savs raksturs, un to var pamanīt jau agrā bērnībā. Viena metiena kaķēni – brāļi un māsas – pēc rakstura var būt ļoti dažādi. Tā kā kopš mazām dienām kaķēni dzīvo kopā ar mums, var teikt, mums pa rokām, tad mēs lieliski zinām, kāds ir katra kaķēna raksturs, uzvedība, kas viņam patīk un kas nepatīk, un tādēļ varam arī jaunajiem saimniekiem piedāvāt tieši tādu kaķēnu, ar kādu viņam varētu būt labāka raksturu saderība – viens gribēs klusāku, mierīgāku, bet cits varbūt dauzonīgāku kaķēnu. :)

Mazie kaķu bērni saņem obligātās vakcīnas, un pirmajā dzīves gadā tās ir divas – pirmā kompleksā vakcīna 8-9 nedēļu vecumā un atkārtotā kompleksā vakcīna ar trakumsērgas poti 12 -14 nedēļu vecumā. Kaķēns uz jaunām mājām dodas ne agrāk kā 10 nedēļu vecumā, kad ir saņēmis pirmo komplekso vakcīnu (ievērojot 1 nedēļas karantīnu pēc vakcinācijas) un mikročipu.  Atkārtoto komplekso vakcīnu ar trakumsērgas poti jau taisīs jaunais saimnieks tad, kad kaķēns būs 12 -14 nedēļas vecs.

Ja būsiet atbraukuši apskatīties pie mums kaķēnus un kāds no tiem būs jums iekritis sirdī, un jūs sapratīsiet, ka tas ir jūsējais, tad jums būs iespēja šo kaķēnu rezervēt, iemaksājot 30 % no noteiktās cenas. Tādā gadījumā šis kaķēns vairs citiem potenciālajiem pircējiem netiks piedāvāts un sasniedzis vismaz 10 nedēļu vecumu, varēs doties ar jums kopā uz jaunajām mājām.

Jūs varat rakstīt mums savas vēlmes t.i. kādas krāsas vai dzimuma kaķēnu vēlētos no mūsu nākamiem plānotiem metieniem, un būsiet pirmie, kas saņems savā e-pastā ziņu par piedzimušo kaķēnu metienu.

Mēs arī ar lielāko prieku palīdzēsim jaunajiem saimniekiem kaķēnu audzināšanā ar padomiem un ieteikumiem.

Pie katra kaķēnu metiena jūs redzēsiet kādu no šīm atzīmēm:

*Brivs – tas nozīmē, ka kaķēns vēl nav rezervēts, tas gaida savu jauno saimnieku

*Rezervēts – kaķēns ir rezervēts un vairs citiem nav pieejams, par to ir iemaksāta rezervācijas nauda

*Tiek novērots - kaķēns, iespējams, paliks audzētavā, vai arī būs pieejams rezervācijai vēlāk

*Jaunās mājās - kaķēns ir devies uz jaunajām mājām